Skip to main content
DistrictCampusDirectory
CAMPUS

Master Directory

Search

Enter one or more search criteria to find a specific entry.

× Info! Click a name below to view more information.

Kayla
Butter
Speech Pathologist
Special Services

Stephanie
Cabiness
District Instructional Coach

Lisa
Cagle
Chief Academic Officer
Administration

Stacy
Caldwell
Early Childhood Special Education
Pine Ridge Primary

Fredrick
Camp
Health/Coach
High School

Hannah
Campbell
Speech Pathologist
Special Services

Kathy
Campbell
Transportation

Staci
Carr
6th Grade Science, Epsilon House Leader
Junior High

Jean
Carrasco
RTI Specialist
Junior High

Yurico
Carrillo
Principal Secretary
Pine Ridge Primary

Veronica
Casanova-Foster
Special Education- Life Skills
High School

Michelle
Casas
District Instructional Coach

Leslie
Casiday
Dyslexia
Creekside Elementary

Sergio
Castro
Fine Arts- Art
High School

Makenzie
Cegelski
CTE- Ag
High School

Sonya
Chaka
7th Grade Science, Coach
Junior High

Luci
Chambers
Fine Arts- Theatre Arts
High School

Daniel
Champagne
Athletic Trainer
High School

Carl
Charlot
6th Grade ELA
Junior High

Serena
Charlot
6th Grade Science
Junior High

Amy
Cherry
Occupational Therapist
Special Services

Teresa
Churchman
Behavior Specialist
Timber Creek Elementary

Valerie
Clayton
Transportation

Jenell
Collier
Nurse
High School

Lauren
Connell
Cedar Grove Elementary

Jennifer
Cook
7th Grade ELA, Dept Head, Kappa House Leader
Junior High

Amy
Cooper
5th Grade
Timber Creek Elementary

Brenda
Cooper
Sped - Life Skills Para
Creekside Elementary

Brenda
Cooper
Transportation

Jose
Cortinas
Transportation

Railey
Courtney
Cedar Grove Elementary

Candice
Cozart
Music/Choir
Creekside Elementary

Amanda
Crawford
6th Grade Social Studies
Junior High

Kasey
Crawford
6th grade Math, Chi House Leader
Junior High

Hattie
Criswell
8th Grade Math/Algebra, Dept. Head, Lambda House Leader
Junior High

Cathy
Currie
Transportation

Melissa
Curtin
1st Grade
Timber Creek Elementary

Rachel
Daigle
Interventionist
Timber Creek Elementary

Rhonda
Darter
2nd Grade
Timber Creek Elementary

Cindy
David
Computer Paraprofessional
Cedar Grove Elementary

Cody
Davidson
Paraprofessional
Cedar Grove Elementary

Shelley
Davidson
Speech Pathologist
Special Services

Craig
Davis
Chief Financial Officer

Lea
Davis
Communications Secretary
Communications

Mary
Davis
Kindergarten
Pine Ridge Primary

Vivian
Davis
Pre Kindergarten
Pine Ridge Primary

Eleana
DeLaRosa
Principal Secretary
Timber Creek Elementary

Hannah
deVilleneuve
3rd Grade Math
Creekside Elementary

Jettie
Dewalt
Paraprofessional-PE
Junior High

Sarah
Dickens
RTI Reading
High School

Debbie
Dickerson
Communications Assistant
Communications

Gloria
Dickinson
Behavior Support
Creekside Elementary

Angela
Ditch
Early Childhood Special Education
Pine Ridge Primary

Alicia
Donoghue
2nd Grade
Creekside Elementary

Wendy
Douglas
Resource
Timber Creek Elementary

Briana
Drake
3rd Grade-Self Contained
Cedar Grove Elementary

Marie
Dryden
6th Grade Math, Alpha House Leader
Junior High

Pamela
Dubose
Nurse
Creekside Elementary

Theresa
Duff
Librarian
Pine Ridge Primary

Amberlea
Duke
Early Childhood Special Education
Pine Ridge Primary